Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Należy być poinformowanym, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, właściwie każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były za bardzo napięte. Trudno też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za odpowiednie utrzymywanie moczu w pęcherzu a także różnych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w właściwy sposób staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. W tego typu problemach bardzo ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo wskazane jest zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Stojąc, leżąc jak i siedząc także można je wykonywać. Należy prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}