Przegrana narodowego zespołu Brazylii - kadra narodowa Chorwacji zagra w półfinale światowych mistrzostw!

Przegrana narodowego zespołu Brazylii - kadra narodowa Chorwacji zagra w półfinale światowych mistrzostw!

Chorwacja zagra w półfinale - o rezultacie zdecydowały karne Narodowa reprezentacja Chorwacji zagra w 1/2 finału - zadecydował konkurs jedenastek!

Światowe mistrzostwa, które mają miejsce w Katarze powoli zbliżają się do końca. W trakcie ostatniego weekendu odbywały się ćwierćfinałowe mecze, których zwycięzcy wystąpią w półfinale mistrzowskiej imprezy. Z tym, iż ich drużyna musiała pożegnać się z szansami na wygranie tytułu mistrzowskiego musiało się pogodzić naprawdę wielu sympatyków futbolu. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa świata do samego końca i wyczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia oraz fascynować się niesamowitymi golami. Bez wątpienia brazylijska reprezentacja była jednym z kandydatów do zgarnięcia tytułu. Mogło wydawać się, iż wszystko zmierza w idealnym kierunku po wygranej z zespołem narodowym Korei Południowej, jednak wówczas nadszedł czas pojedynku z narodową reprezentacją Chorwacji. Zawodnicy narodowej reprezentacji Chorwacji postawili bardzo trudne warunki dla narodowej reprezentacji Brazylii podczas tego meczu.

Brazylijska drużyna narodowa od początku tego meczu miała kłopot z wykończeniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Gracze Chorwacji bardzo dobrze spisywali się w defensywie, jednak czasami byli w stanie wystraszyć ładnymi ofensywnymi akcjami. Arbiter meczu nie miał wyjścia i po regulaminowym czasie gry musiał zaprosić graczy obu drużyn na dogrywkę. Sympatycy piłki nożnej zgromadzeni na trybunach mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. Brazylijska kadra narodowa wyszła na prowadzenie w efekcie trafienia Neymara Jr w ostatnich minutach pierwszej połowy. Można było odnieść wrażenie, iż jest już pozamiatane i kibice Brazylii mogą rezerwować miejsca na pojedynek półfinałowy. Jednakże 4 minuty przed końcem dogrywki do bramki trafili zawodnicy narodowej drużyny Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do serii jedenastek. Zespół narodowy Chorwacji w strzelaniu jedenastek posiada bardzo duże doświadczenie i w tym przypadku było to dostrzegalne. Graczom narodowej drużyny Brazylii zabrakło doświadczenia w trakcie strzelania rzutów karnych, a dzięki temu bramkarz drużyny narodowej Chorwacji bez żadnego problemu kilka wybronił. Natomiast narodowa reprezentacja Chorwacji nie pomyliła się ani razu i w taki sposób zapewniła sobie awans do półfinału mundialu w Katarze. Rywalem Chorwatów będzie bardzo silna kadra narodowa Argentyny, która w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonała też po rzutach karnych drużynę Holandii.