Przegrana narodowej kadry Polski z narodową reprezentacją Czech w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Przegrana narodowej kadry Polski z narodową reprezentacją Czech w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Klęska polskiego zespołu z kadrą narodową Czech w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Poprzedni mundial w wykonaniu polskiej piłkarskiej reprezentacji nie był zbytnio udany. Oczywiście polscy piłkarze zdołali awansować do pucharowej fazy, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Piłkarscy sympatycy z Polski zgodnie sądzili, że zmiana na stanowisku selekcjonera jest konieczna. Chociażby dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym szkoleniowcem polskiej reprezentacji, a jego pierwszym ważnym przeciwnikiem była narodowa kadra Czech. To było pierwsze starcie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i bardzo istotne było to, aby zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego humory w polskiej drużynie były fenomenalne, jednak weryfikacja przyszła naprawdę szybko. Już po trzech minutach pojedynku reprezentacja narodowa Czech bowiem dała radę zdobyć dwie bramki. Zarówno dla piłkarzy, jak i sympatyków zasiadających na trybunach w Pradze to było ogromne zaskoczenie. Od początku zawodnicy narodowej reprezentacji Czech wyglądali znacznie lepiej od naszych piłkarzy i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej połowie się to zmieni. W drugiej odsłonie tego starcia reprezentacja Polski grała nieco lepiej, jednak to zawodnicy z Czech zdobyli trzecią bramkę. Strzelcem bramki numer trzy w 64. minucie był Jan Kuchta. Gracze polskiej kadry udało im się strzelić tylko jednego gola na trzy minuty przed zakończeniem spotkania. Ten pojedynek w wykonaniu drużyny narodowej Polski był tragiczny i należy to przyznać. Szkoleniowiec z Portugalii Santos bez cienia wątpliwości nie tak debiut w narodowej kadrze Polski. Polska drużyna mierzyć się będzie z Albanią w drugim pojedynku zmagań eliminacyjnych. Kadra Polski z pewnością musi zdobyć trzy punkty w tym pojedynku.