Fenomenalny początek mistrzostw świata dla kadry narodowej Ekwadoru - porażka narodowego zespołu Kataru!

W inauguracyjnym meczu światowego czempionatu Narodowa drużyna Kataru przegrała z narodową drużyną Ekwadoru w meczu otwarcia mundialu rezultatem 0:2!

Mundial to impreza piłkarska, która odbywa się raz na cztery lata. piłkarscy wielbiciele z całego świata czekają z utęsknieniem na pierwszy mecz mistrzostw i nie podlega to wątpliwości. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w poprzedni weekend było identycznie. Inauguracyjne spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się niezwykle. Jednak później przyszedł czas futbolu i fani zebrani na stadionie oraz przez odbiornikami wyczekiwali niesamowitego widowiska. Zawodnicy drużyny narodowej Ekwadoru szybko strzelili gola i już od początku meczu emocji nie brakowało. Już po trzech minutach Valencia trafił do siatki i mogło się wydawać, iż kadra Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym meczu. Arbiter tego spotkania zdecydował się jednak prześledzić za pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w momencie zagrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. W tym przypadku gospodarze tego turnieju mieli więc naprawdę dużo szczęścia.

Narodowa drużyna Ekwadoru nie planowała przestać atakować mimo anulowania pierwszego trafienia. Piłkarze kadry Ekwadoru przez cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania, cały czas przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Chwilę później napastnik drużyny Ekwadoru znalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem zespołu narodowego Kataru i został przez niego sfaulowany. Główny arbiter nie wahał się ani chwili i wskazał na rzut karny, a golkiperowi pokazał kartę. Zawodnik reprezentacji Ekwadoru Valencia zamienił karnego na bramkę. Źle na tle oponentów wyglądała narodowa kadra Kataru. Nie widać było pomysłu na ten pojedynek, a bramkarz narodowej kadry Ekwadoru przez dużą część spotkania nie miał za dużo pracy. W 31 minucie wpadł drugi gol dla reprezentacji Ekwadoru, a strzelcem kolejny raz był Enner Valencia. W I połowy tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W drugiej odsłonie oba zespoły znacznie zredukowały tempo i na boisku działo się mało. Mecz w końcowym rozrachunku zakończył się wynikiem 2:0 dla Ekwadoru, która fantastycznie zaczęła ten turniej. Reprezentacja narodowa Kataru natomiast znalazła się w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć problem z awansem do następnej fazy turnieju.