Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Trzeba mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują również w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne oraz sprawne, właściwie każdy powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za właściwe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz wybranych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w profesjonalny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego typu trudnościach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Należy wprowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}